2001 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisans; 2010 yılında Ege Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nde doktora çalışmalarımı tamamladım. Çeşitli anaokullarında okul psikoloğu olarak; psikolojik danışmanlık merkezlerinde uzman olarak çalıştım. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak; Celal Bayar Üniversitesi’nde anabilim dalı başkanı Yrd. Doç. Dr. olarak görev yaptım.

Prof. Dr. Mehmet Zihni SUNGUR’un yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Türkiye Kognitif Davranış Terapileri Derneği ve EABCT (European Association for Behavioural & Cognitive Therapies) akrediteli bilişsel davranışçı psikoterapist olarak çalışmalarımı sürdürmekteyim. 

Çocuklara, gençlere ve yetişkinlere yönelik psikolojik danışma ve rehberlik hizmetleri vermekte; öğrenci koçluğu, bireysel gelişim ve bireysel dönüşüm konularında seminerler ve workshoplar düzenlemekteyim. Ayrıca periyodik olarak Tv kanallarına ve radyo programlarına konuk olarak katılmakta; çeşitli dergi ve bloglarda yazılar yazmaktayım. 

Akademik çalışmalarım dahilinde, yurt içi ve yurtdışında önemli dergilerde yayımlanmış çeşitli makalelerim bulunmakta; alanımla ilgili konularda kitap bölümleri yazmakta ve kitap çevirileri yapmaktayım. Uygulamalarımda eğitimini almış olduğum oyun terapisi, drama terapisi, psiko-drama, sanat terapisi, bilişsel-davranışçı terapi ve kabul ve adanmışlık terapisi tekniklerini kullanmaktayım.     

     

 

ALDIĞIM EĞİTİMLER

Kabul ve Adanmışlık Terapisi Workshop (İbrahim Bilgen, Çağdaş Öykü Memiş, 2019)

Obsesyonlar ve Kompulsiyonlar: Eski Soruna Yeni Tedavi Workshop (David. A. Clark, 2019)

Kognitif-Davranışçı Psikoterapi Çalışmalarında İfade Edici Sanatların Kullanımı Workshop (Meltem Kora, Umut Sungur, Tanju Yıldırım, 2019)

ACT (Acceptance and Commitment Therapy-Kabul ve Adanmışlık Terapisi- 1.& 2. Modül.
Kognitif Davranışçı Psikoterapi Eğitimi (Eğitimci: Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur, (süpervizyon devam ediyor…)

WISC_R Çocuklar İçin Zeka Testi Uygulayıcısı Sertifikası
Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü Psikodrama Kişisel Gelişim Grubu (2005-2010)

Oyun Terapisi Sertifikası (Psikolojik Testler Derneği, 2008)

Drama Terapisi: “Yaşamın Provası” Atölye Çalışma Grubu (Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, 2014)

Psikolojik Travmada Sanat Terapisi Kullanımı (Arkabahçe Psikolojik Gelişim, Eğitim ve Danışmanlık Merkezi ve Moreno Danışmanlık Merkezi işbirliği ile), (Şubat, 2016).

Orff-Schulwerk Müzik ve Hareket Eğitimi Engellilerle Uygulama Olanakları Kursu (Orff-Schulwerk Eğitim ve Danışmanlık Merkezi ve Özel İzmir Özel Eğitim Kurumları Derneği, 2005)

İngilizce Öğretmenliği Formasyonu Sertifikası (Ege Üniversitesi, 2003)